Лемури Мадагаскару для дітей
Ай-ай - одне з найдивніших створінь світу. Цей лемур веде нічний та відлюдницький образ життя і виглядає так, наче був складений з різних тварин. Ай-ай схожий на великого домашнього кота, але з мордочкою тхора або ласки, вухами кажана, здатними самостійно обертатися, зубами як в гризуна, пронизливими зеленими очима та чорними лапами з кістлявим середнім пальцем, що нагадує мертвий відросток. Ай-ай використовує цей відросток, щоб виколупувати личинок комах, які ховаються в корі дерев, насінні та фруктах. Лізучи по гілці дерева, ай-ай стукає по його корі, щоб визначити де є порожнини. Якщо ж він чує щось поживне під корою, то обгризає її в пошуках їжі. Сьогодні ай-ай загрожує вимирання через втрату природного середовища та полювання на нього. В деяких районах місцеве населення вірить, що ай-ай приносить нещастя і тому вбивають його як тільки побачать.
Індрі
Індрі – найбільший з лемурів. Індрі живиться плодами та листям покриву тропічних лісів східного Мадагаскару. Чорно-білий за забарвленням, індрі відомий своїм моторошним виттям, схожим на пісню кита - горбача. Сьогодні індрі загрожує вимирання через втрату свого природного середовища.
Сифаки
Сифаки живуть в сухих листяних лісах в західній та південній частині Мадагаскару, де живляться листям, плодами та квітами. Сифаки дуже голосні і мають цілу низку окриків, але вони більш відомі манерою своєї ходи по відкритій місцевості як «лемури-танцівники». Сифаки не пересуваються на своїх чотирьох – замість цього вони рухаються плавною ходою на задніх лапах, тримаючи передні лапи попереду.
Кошачий лемур
Кошачий лемур найвідоміший з усіх лемурів. Він живе в сухих листяних лісах в західній та південній частині Мадагаскару, де живиться листям, плодами, квітами та корою дерев.
Мишоподібні лемури
Мишоподібні лемури – це маленькі примати, що повсюдно водяться на Мадагаскарі. Ці нічні тварини живляться комахами, невеличкими хребетними тваринами, плодами та квітами. Мишоподібні лемури відомі своїми криками та неймовірною спритністю. Карликові мишоподібні лемури, можливо, найменші примати на світі. Вчені вивчають мишоподібних лемурів з надією винайти ліки від хвороби Альцгеймера.
Мишоподібні лемури
Відомо сім видів цих лемурів, але жоден з них не схожий на вишуканого лемура чи ласку. Протягом дня можна часто побачити як вони сплять в дуплах дерев.