Ящірки Мадагаскару для дітей

На Мадагаскарі представлені більше ніж 210 видів ящірок. Серед найбільш відомих – хамелеони, гекони, сцинки та ігуани. Дивно, але на острові відсутні агами та варани, які водяться повсюдно в Африці та Азії.

Гекони денні або фельзуми
На відміну від більшості геконів, які ведуть нічний спосіб життя, денні гекони активні в день. Денні гекони живляться комахами.

Листохвостий гекон
Ці гекони добре замасковані. Пасивні на протязі дня, листохвості гекони рухаються тільки тоді, коли їх турбують. На дотик вони реагують, відкривши широко яскраво забарвлену пащу і піднімають хвоста. Вночі вони полюють на комах.

Хамелеони
На Мадагаскарі живе близько половина з світових 150 видів хамелеону. Хамелеони – плазуни середнього розміру, відомі своїм вмінням швидко змінювати колір шкіри. На противагу широко розповсюдженій думці, хамелеони, як правило, змінюють своє забарвлення не під колір навколишнього середовища. Натомість, колір шкіри використовується для передачі емоцій, захисту територій та спілкування з представниками свого виду. Хамелеони змінюють забарвлення завдяки двом шарам спеціальних клітин, які знаходяться під прозорою зовнішньою оболонкою.

Хамелеони територіальні, тобто мають свою індивідуальну ділянку, і агресивно поводяться по відношенню до інших представників свого власного виду. Вони опортуністичні мисливці, що вичікують поки їх жертви не проминуть біля їх язика. Більшість хамелеонів відкладають яйця.

В деяких регіонах Мадагаскару хамелеонів бояться, тому що вірять в їх магічні сили та здатність зазирати в майбутнє.

Одним з найменших в світі плазунів є брукезія, підродина лускатих. Один з видів брукезії досягає максимальної довжини в 30 мм. Ці мініатюрні створіння живуть в листяній підстилці тропічного та сухого листяного лісів. Брукезії живляться маленькими комахами і пристосовуються до їх захисного забарвлення, щоб вберегтися від хижаків. Коли їх турбують, ці тваринки прикидаються мертвими, щоб бути схожими на опале листя. Найлегше брукезій знайти вночі, коли вони сплять на листі маленьких кущів.



Гекон денний


< Previous Page | Main Page | Next Page >

Page 14 of 27