Географія Мадагаскару для дітей

Трохи більший за штат Каліфорнія, Мадагаскар - четвертий за величиною острів у світі після Ґренландії, Нової Гвінеї та Борнео. Розташований в західній частині Індійського океану, Мадагаскар знаходиться так далеко від західного узбережжя США, як можна тільки собі уявити. Політ до Антананаріву, столиці Мадагаскару, з Сан-Франциско охоплює 17 700 км або 11 000 миль і займає мінімум як 23 години польоту.

Мадагаскар може бути поділений на 5 географічних регіонів: східне узбережжя, масив Царатанана на півночі, центральне нагір’я, західне узбережжя та південне. Центральне нагір’я простягається по всій довжині острова і висота його варіюється від 800 до 1800 м. Найвища гора знаходиться в районі масиву Царатанана на північному кінці острова.

Мадагаскар часто називають «Великий Червоний острів» через його червоний ґрунт, який, як правило, є малопридатним для сільського господарства.

Мадагаскар також має дивовижні утворення з вапняку на заході та на півночі. Відомі як цінги, ці утворення формуються роками під впливом дощів, які призводять до роз’їдання вапнякової основи.

Супутниковий знімок Мадагаскару, зроблений НАСА


Супутниковий знімок Мадагаскару, зроблений НАСА


< Попередня | Початок | Наступний >

Page 2 / 27

Переклад на українську здійснений Рутчик Н.А. зміст цього сайту написаний Реттом Батлерем.