OBYVATELÉ MADAGASKARU
Jiní naznačují, že obyvatelé Madagaskaru jsou potomci Indonésanů a Afričanů, kteří se smíchali ještě před příchodem na izolovaný ostrov. Ať už tomu bylo jakkoliv, většina odborníků se shoduje v tom, že první obyvatelé Madagaskar osídlili poměrně nedávno (neexistují žádné důkazy o době kamenné na Madagaskaru) a že ostatní skupiny (Arabové a Indové) přišli při pozdějších migracích.
Rozmanitý původ Malgašů (název používaný pro obyvatele Madagaskaru) vytvořil zajímavou sbírku kultur, které čerpají z jihovýchodní Asie, Indie, Afriky a z Blízkého Východu. Prvky z Indonésie jsou patrné v Malgašské kultuře hlavně v jazyce – který je příbuzný nářečí z Bornea (ostrov v Indonésii) – a dále v náboženských vyznáních a stravě založené na rýži. Rýže je typické jídlo pro Madagaskar a mnoho Malgašů ji jí jako přílohu ke každému jídlu. Velmi populární je také hovězí maso, přestože je poměrně drahé.Zebu na Madagaskaru pochází z Indie, ale svědčí o africkém kulturním vlivu na obyvatele ostrova.
Fyzický vzhled obyvatelů, jejich náboženské praktiky a tradice jsou v rámci země velmi regionálně omezené – nejsilnější pojítko mezi Malgaši je používání společného jazyka. V současnosti žije na Madagaskaru více než 20 národnostních skupin, např. etnikum Merina, jehož příslušníci se podobají Indonésanům a žijí v kopcovitých oblastech nebo etnikum afrického původu Sakalava žijící na západním pobřeží ostrova, či etnikum Antaimoro arabského původu obývající východní pobřeží.
Madagaskar je ostrov s mimořádným kulturním bohatstvím. Je to místo, na kterém jsou předkové součástí přítomnosti, stejně jako vlastní minulosti; kde jsou pověry a tradice často upřednostňovány před zákony; a kde se volně mísí náboženství západního světa se světem magie a jedinečných pohřebních zvyklostí.
V současnosti žije na Madagaskaru asi 18 miliónů obyvatel.